Вартісне інвестування

Що Таке Вартісне Інвестування?

Вартість інвестування-це інвестиційна стратегія, яка передбачає вибір акцій, які, як видається, торгуються за ціною нижче їх внутрішньої або балансової вартості. Вартісні інвестори активно вишукують акції, які, на їхню думку, Фондовий ринок недооцінює. Вони вважають, що ринок надто гостро реагує на хороші та погані новини, що призводить до коливань цін на акції, які не відповідають довгостроковим фундаментальним показникам компанії. Надмірна реакція дає можливість отримати прибуток, купуючи акції за зниженими цінами – на розпродажі.

Уоррен Баффет, ймовірно, найвідоміший вартісний інвестор сьогодні, але є і багато інших, в тому числі Бенджамін Грем (професор і наставник Баффета), Девід Додд, Чарлі Мангер, Крістофер Браун (ще один учень Грема) і мільярдер, керуючий хедж-фондом Сет Кларман.

<script data-ad-client="ca-pub-1137597641157517" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>

Розуміння Ціннісного Інвестування

Основна концепція повсякденного інвестування в цінність проста: якщо ви знаєте справжню цінність чого – небудь, ви можете заощадити багато грошей, коли купуєте це на розпродажі. Більшість людей погодиться з тим, що незалежно від того, чи купуєте ви новий телевізор на розпродажі або за повною ціною, Ви отримуєте той же телевізор з тим же розміром екрану і якістю зображення.

Акції працюють аналогічним чином, що означає, що ціна акцій компанії може змінитися, навіть якщо вартість або оцінка компанії залишилися колишніми. Акції, як і телевізори, переживають періоди зростання і зниження попиту, що призводить до коливань цін, але це не змінює того, що Ви отримуєте за свої гроші.

Точно так само, як досвідчені покупці стверджують, що немає сенсу платити повну ціну за Телевізор, оскільки телевізори надходять у продаж кілька разів на рік, досвідчені інвестори вважають, що акції працюють однаково. Звичайно, на відміну від телевізорів, акції не будуть продаватися в передбачуваний час року, наприклад, в чорну п’ятницю, і їх ціни продажу не будуть рекламуватися.

Вартісне інвестування-це процес виконання детективної роботи з пошуку цих секретних продажів акцій і купівлі їх зі знижкою в порівнянні з тим, як їх оцінює ринок. В обмін на придбання та утримання цих цінних акцій у довгостроковій перспективі інвестори можуть бути щедро винагороджені.

Внутрішня цінність та інвестування у вартість

На фондовому ринку еквівалент дешевої або дисконтованої акції-це коли її акції недооцінені. Вартісні інвестори сподіваються отримати прибуток від акцій, які, на їхню думку, сильно знецінені.

Інвестори використовують різні показники, щоб спробувати визначити оцінку або внутрішню вартість акцій. Внутрішня цінність-це поєднання використання фінансового аналізу, такого як вивчення фінансових показників компанії, виручки, прибутку, грошових потоків і прибутку, а також фундаментальних факторів, включаючи бренд компанії, бізнес-модель, цільовий ринок і конкурентні переваги. Деякі показники, що використовуються для оцінки акцій компанії, включають:

Ціна до балансової вартості (P / B) або балансова вартість, яка вимірює вартість активів компанії і порівнює їх з ціною акцій. Якщо ціна нижче вартості активів, акції недооцінені, за умови, що компанія не відчуває фінансових труднощів.
Співвідношення ціни до прибутку( P / E), яке показує послужний список компанії з прибутку, щоб визначити, чи відображає ціна акцій не весь прибуток або вона недооцінена.
Вільний грошовий потік, який являє собою грошові кошти, отримані від виручки або діяльності компанії після вирахування витрат на витрати. Вільний грошовий потік-це грошові кошти, що залишилися після оплати витрат, включаючи операційні витрати і великі покупки, звані капітальними витратами, які являють собою придбання активів, таких як обладнання або модернізація виробничого підприємства. Якщо компанія генерує вільний грошовий потік, у неї залишаться гроші для інвестування в майбутнє бізнесу, погашення боргів, виплати дивідендів або винагород акціонерам і зворотного викупу акцій.

Звичайно, в аналізі використовується безліч інших показників, включаючи аналіз боргу, власного капіталу, продажів і зростання виручки. Вивчивши ці показники, вартісний інвестор може прийняти рішення про покупку акцій, якщо порівняльна вартість-поточна ціна акцій в порівнянні з внутрішньою вартістю компанії-досить приваблива.

Запас міцності

Вартісним інвесторам потрібен певний простір для помилок в оцінці вартості, і вони часто встановлюють свій власний “запас міцності”, заснований на їх особливої терпимості до ризику. Принцип запасу міцності, один з ключів до успішного інвестування у вартість, заснований на передумові, що покупка акцій за вигідними цінами дає вам більше шансів отримати прибуток пізніше, коли ви їх продасте. Запас міцності також знижує ймовірність втрати грошей, якщо акції будуть працювати не так, як ви очікували.

Вартісні інвестори використовують ті ж міркування. Якщо акція коштує 100 доларів і ви купуєте її за 66 доларів, ви отримаєте прибуток у розмірі 34 доларів, просто почекавши, поки ціна акції зросте до істинної вартості в 100 доларів. Крім того, компанія може вирости і стати більш цінною, що дасть вам шанс заробити ще більше грошей. Якщо ціна акцій зросте до 110 доларів, ви заробите 44 долари з тих пір, як купили акції на розпродажі. Якщо ви купили його за повною ціною в 100 доларів, ви отримаєте прибуток всього в 10 доларів.

Ринки Неефективні

Вартісні інвестори не вірять в гіпотезу ефективного ринку, яка свідчить, що ціни на акції вже враховують всю інформацію про компанію, тому їх ціна завжди відображає їх вартість. Натомість вартісні інвестори вважають, що акції можуть бути переоцінені або недооцінені з цілого ряду причин.

Наприклад, акції можуть бути недооцінені, тому що економіка працює погано, а інвестори панікують і продають (як це було під час Великої рецесії). Або акції можуть бути переоцінені, тому що інвестори занадто захопилися неперевіреною новою технологією (як це було у випадку з бульбашкою доткомів). Психологічні упередження можуть підштовхнути ціну акцій вгору або вниз в залежності від новин, таких як розчаровують або несподівані оголошення про доходи, відкликання продукції або судові розгляди. Акції також можуть бути недооцінені, тому що вони торгуються непомітно, а це означає, що вони недостатньо висвітлюються аналітиками та засобами масової інформації.

Не йди за Стадом

Вартісні інвестори володіють багатьма характеристиками протилежностей-вони не слідують за стадом. Вони не тільки відкидають гіпотезу ефективного ринку, але і коли всі інші купують, вони часто продають або відступають. Коли всі інші продають, вони купують або тримають. Вартісні інвестори не купують модні акції (тому що вони зазвичай завищені). Замість цього вони інвестують в компанії, які не є відомими іменами, якщо фінансові показники перевіряються. Вони також по-новому дивляться на акції, які стали загальними, коли ціни на ці акції різко впали, вважаючи, що такі компанії можуть оговтатися від невдач, якщо їх фундаментальні показники залишаться сильними, а їх продукти і послуги як і раніше будуть якісними.

Ціннісні інвестори піклуються тільки про внутрішню вартість акцій. Вони думають про покупку акцій за те, чим вони насправді є: відсоток володіння компанією. Вони хочуть володіти компаніями, які, як вони знають, мають розумні принципи і надійні фінансові показники, незалежно від того, що говорять або роблять всі інші.

Вартісне інвестування вимагає старанності і терпіння

Оцінка справжньої внутрішньої вартості акцій вимагає деякого фінансового аналізу, але також включає в себе неабияку частку суб’єктивності, що іноді означає, що це може бути більше мистецтвом, ніж наукою. Два різних інвестора можуть аналізувати ті самі дані про оцінку компанії та приймати різні рішення.

Деякі інвестори, які дивляться тільки на існуючі фінансові показники, не дуже вірять в оцінку майбутнього зростання. Інші вартісні інвестори зосереджені в першу чергу на потенціалі майбутнього зростання компанії і передбачуваних грошових потоках. А деякі роблять і те, і інше: відомі гуру інвестицій в цінні папери Уоррен Баффет і Пітер Лінч, які протягом декількох років управляли фондом Магеллана Fidelity Investment, обидва відомі аналізом фінансової звітності та вивченням коефіцієнтів оцінки, щоб виявити випадки, коли ринок неправильно оцінив акції.

Незважаючи на різні підходи, основна логіка вартісного інвестування полягає в покупці активів дешевше, ніж вони коштують в даний час, утриманні їх в довгостроковій перспективі і отриманні прибутку, коли вони повернуться до внутрішньої вартості або вище. Це не дає миттєвого задоволення. Ви не можете очікувати, що ви купуєте акцію за 50 доларів у вівторок і продаєте її за 100 доларів у четвер. Замість цього вам, можливо, доведеться чекати роками, перш ніж ваші інвестиції в акції окупляться, і ви іноді будете втрачати гроші. Доброю новиною є те, що для більшості інвесторів довгостроковий приріст капіталу оподатковується за нижчою ставкою, ніж приріст короткострокових інвестицій.

Як і всі інвестиційні стратегії, ви повинні мати терпіння і старанність, щоб дотримуватися своєї інвестиційної філософії. Деякі акції ви, можливо, захочете купити, тому що фундаментальні показники надійні, але вам доведеться почекати, якщо вони будуть завищені. Ви захочете придбати акції за найбільш привабливою ціною в даний момент, і якщо жодна акція не відповідає вашим критеріям, вам доведеться сидіти і чекати, і нехай ваші гроші не діють, поки не з’явиться можливість.

<script data-ad-client="ca-pub-1137597641157517" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>

Чому Акції Стають Недооціненими

Якщо ви не вірите в гіпотезу ефективного ринку, ви можете визначити причини, за якими акції можуть торгуватися нижче їх внутрішньої вартості. Ось кілька факторів, які можуть знизити ціну акції і зробити її недооціненою.

Ринкові рухи і Стадний менталітет

Іноді люди інвестують нераціонально, грунтуючись на психологічних упередженнях, а не на фундаментальних ринкових принципах. Коли ціна конкретної акції зростає або коли ринок в цілому зростає, вони купують. Вони бачать, що якби вони інвестували 12 тижнів тому, то могли б вже заробити 15%, і у них розвивається страх втратити щось.

І навпаки, коли ціна акцій падає або коли ринок в цілому знижується, неприйняття втрат змушує людей продавати свої акції. Тому замість того, щоб тримати свої збитки на папері і чекати, поки ринок змінить напрямок, вони приймають певні збитки, продаючи. Така поведінка інвесторів настільки широко поширена, що впливає на ціни окремих акцій, посилюючи як висхідні, так і низхідні ринкові рухи, створюючи надмірні рухи.

Обвали ринку

Коли ринок досягає неймовірного максимуму, це зазвичай призводить до утворення міхура. Але оскільки ці рівні є неприйнятними, інвестори в кінцевому підсумку впадають в паніку, що призводить до масового розпродажу. Це призводить до краху ринку. Ось що сталося на початку 2000-х з бульбашкою доткомів, коли вартість акцій технологічних компаній злетіла вище того, що коштували компанії. Ми бачили, що те ж саме сталося, коли лопнув міхур на ринку житла і ринок звалився в середині 2000-х років.

Непомічені і непривабливі акції

Дивіться далі того, що ви чуєте в новинах. Ви можете знайти дійсно відмінні інвестиційні можливості в недооцінених акціях, які можуть не потрапляти на очі людям, наприклад, в невеликих капіталах або навіть в іноземних акціях. Більшість інвесторів хочуть брати участь у наступному великому проекті, такому як технологічний стартап, а не в нудному, усталеному виробнику споживчих товарів тривалого користування.

Наприклад, такі акції Facebook, Apple та Google, швидше Johnson & Johnson, швидше за все, вплинуть на стадне мислення, ніж конгломерати, такі як Proctor & Gamble або Johnson & Johnson.

Погані Новини

Навіть хороші компанії стикаються з невдачами, такими як судові розгляди та відкликання. Однак той факт, що компанія переживає одну негативну подію, не означає, що компанія як і раніше не є фундаментально цінною або що її акції не відновляться. В інших випадках може існувати сегмент або підрозділ, які знижують прибутковість компанії. Але це може змінитися, якщо компанія вирішить позбутися або закрити цей підрозділ бізнесу.

Аналітики не мають великого досвіду прогнозування майбутнього, але інвестори часто панікують і продають, коли компанія оголошує про доходи, які нижче очікувань аналітиків. Але цінні інвестори, які можуть бачити далі зниження рейтингів і негативних новин, можуть купувати акції з великими знижками, тому що вони здатні розпізнати довгострокову цінність компанії.

Циклічність​

Циклічність визначається як коливання, що впливають на бізнес. Компанії не застраховані від злетів і падінь в економічному циклі, будь то сезонність і пору року, ставлення і настрої споживачів. Все це може вплинути на рівень прибутку та ціну акцій компанії, але це не впливає на вартість компанії в довгостроковій перспективі.

Стратегії Вартісного Інвестування

Ключем до придбання недооцінених акцій є ретельне вивчення компанії та прийняття рішень, заснованих на здоровому глузді. Вартісний інвестор Крістофер х. Браун рекомендує запитати, чи може компанія збільшити свій дохід за допомогою наступних методів:

  • Підвищення цін на продукти
  • Збільшення показників продажів
  • Скорочення витрат
  • Розпродаж або закриття збиткових підрозділів

Браун також пропонує вивчити конкурентів компанії, щоб оцінити перспективи її майбутнього зростання. Але відповіді на всі ці питання, як правило, носять умоглядний характер, без будь-яких реальних підтверджуючих числових даних. Простіше кажучи: поки не існує кількісних програмних програм, які допомогли б отримати ці відповіді, що робить інвестування в цінні папери чимось на зразок грандіозної гри в угадайку. З цієї причини Уоррен Баффет рекомендує інвестувати тільки в галузі, в яких Ви особисто працювали, або в споживчі товари, з якими Ви знайомі, такі як автомобілі, одяг, побутова техніка та продукти харчування.

Єдине, що можуть зробити інвестори, – це вибрати акції компаній, які продають товари та послуги з високим попитом. Хоча важко передбачити, коли нові інноваційні продукти займуть частку ринку, легко оцінити, як довго компанія працює, і вивчити, як вона адаптувалася до викликів з плином часу.

Інсайдерська Купівля та продаж

Для наших цілей інсайдерами є старші менеджери і директори компанії, а також будь-які акціонери, які володіють не менше ніж 10% акцій компанії. Менеджери та директори компанії мають унікальні знання про компанії, якими вони керують, тому, якщо вони купують її акції, розумно припустити, що перспективи компанії виглядають сприятливими.

Точно так само інвестори, які володіють принаймні 10% акцій компанії, не купили б так багато, якби не бачили потенційного прибутку. І навпаки, продаж акцій інсайдером не обов’язково вказує на погані новини про очікувані результати діяльності компанії-інсайдеру можуть просто знадобитися готівкові гроші з ряду особистих причин. Проте, якщо інсайдери здійснюють масові розпродажі, така ситуація може зажадати подальшого поглибленого аналізу причини продажу.

Аналізувати звіти про доходи

У якийсь момент вартісні інвестори повинні поглянути на фінансові показники компанії, щоб побачити, як вона працює, і порівняти її з аналогічними показниками в галузі.

Фінансові звіти представляють річні та квартальні результати діяльності компанії. Річний звіт являє собою форму SEC 10-K, а квартальний звіт являє собою форму SEC 10-Q. компанії зобов’язані подавати ці звіти в Комісію з цінних паперів і бірж (SEC).3 ви можете знайти їх на веб-сайті SEC або на сторінці компанії зі зв’язків з інвесторами на їхньому веб-сайті.4

Ви можете багато чому навчитися з річного звіту компанії. У ньому будуть пояснені пропоновані продукти і послуги, а також те, куди рухається компанія.

Аналізувати фінансову звітність

Бухгалтерський баланс компанії дає загальну картину фінансового стану компанії. Бухгалтерський баланс складається з двох розділів, в одному з яких перераховані активи компанії, а в іншому – її зобов’язання і власний капітал. Розділ активів розбитий на грошові кошти компанії та їх еквіваленти; інвестиції; дебіторську заборгованість або грошові кошти, належні від Клієнтів, товарно-матеріальні запаси та основні засоби, такі як основні засоби.

У розділі “Зобов’язання” перераховані кредиторська заборгованість або заборгованість компанії, нараховані зобов’язання, короткострокова заборгованість і довгострокова заборгованість. Розділ акціонерного капіталу відображає, скільки грошей вкладено в компанію, скільки акцій знаходиться в обігу і скільки у компанії нерозподіленого прибутку. Нерозподілений прибуток-це тип ощадного рахунку, на якому зберігається сукупний прибуток компанії. Нерозподілений прибуток використовується, наприклад, для виплати дивідендів і вважається ознакою здорової, прибуткової компанії.

У звіті про прибутки і збитки вказується, який обсяг одержуваної виручки, витрати і прибуток компанії. Перегляд річного звіту про прибутки та збитки, а не квартального звіту, дасть вам краще уявлення про загальне становище компанії, оскільки багато компаній відчувають коливання обсягу продажів протягом року.

Інвестування в цінність домосіда

Можна стати вартісним інвестором, навіть не читаючи 10-К. інвестування на кушетці – це пасивна стратегія покупки і володіння декількома інвестиційними інструментами, для яких хтось інший вже провів інвестиційний аналіз, тобто взаємними фондами або біржовими фондами. У разі вартісного інвестування ці фонди будуть тими, які слідують стратегії створення вартості і купують цінні акції-або відстежують дії великих інвесторів, таких як Уоррен Баффет.

Інвестори можуть придбати акції його холдингової компанії Berkshire Hathaway, яка володіє або має частку в десятках компаній, які досліджував і оцінив Oracle з Омахи.

Ризики при інвестуванні у вартість

Як і у випадку будь-якої інвестиційної стратегії, при інвестуванні у вартість існує ризик втрат, незважаючи на те, що це стратегія з низьким і середнім рівнем ризику. Нижче ми виділимо деякі з цих ризиків і пояснимо, чому можуть виникнути збитки.


Цифри важливі

Багато інвесторів використовують фінансову звітність при прийнятті рішень про інвестування в цінні папери. Тому, якщо ви покладаєтеся на свій власний аналіз, переконайтеся, що у вас є найсвіжіша інформація і що ваші розрахунки точні. Якщо ні, то ви можете в кінцевому підсумку зробити невдалу інвестицію або втратити відмінну. Якщо ви ще не впевнені у своїй здатності читати і аналізувати фінансові звіти і звіти, продовжуйте вивчати ці предмети і не укладайте ніяких угод, поки не будете дійсно готові.

Одна з стратегій полягає в тому, щоб читати виноски. Це примітки у формі 10-K або формі 10-Q, Які більш детально пояснюють фінансову звітність компанії. Примітки слідують за звітами та пояснюють методи бухгалтерського обліку компанії, а також детально описують звітні результати. Якщо виноски незрозумілі або інформація, яку вони представляють, здається необгрунтованою, у вас буде краще уявлення про те, чи варто передавати акції.

Надзвичайні прибутки або збитки

Є деякі інциденти, які можуть з’явитися у звіті про прибутки та збитки компанії, які слід розглядати як винятки або надзвичайні. Як правило, вони знаходяться поза контролем компанії і називаються екстраординарною прибутком за статтею або екстраординарною втратою за статтею. Деякі приклади включають судові позови, реструктуризацію або навіть стихійне лихо. Якщо ви виключите їх зі свого аналізу, то, ймовірно, зможете отримати уявлення про майбутні результати діяльності компанії.

Тим не менш, критично подумайте про ці пункти і використовуйте своє судження. Якщо у компанії є звичка повідомляти про одну і ту ж екстраординарну статтю з року в рік, це може бути не надто екстраординарно. Крім того, якщо з року в рік відбуваються несподівані збитки, це може бути ознакою того, що у компанії виникають фінансові проблеми. Незвичайні предмети повинні бути незвичайними і не повторюваними. Крім того, остерігайтеся схеми списань.

Ігнорування Недоліків Аналізу Співвідношень

У попередніх розділах цього керівництва обговорювався розрахунок різних фінансових коефіцієнтів, які допомагають інвесторам діагностувати фінансовий стан компанії. Існує не тільки один спосіб визначення фінансових коефіцієнтів, що може бути досить проблематичним. На те, як можна інтерпретувати співвідношення, може вплинути наступне:

  • Коефіцієнти можуть бути визначені з використанням чисел до оподаткування або після сплати податків.
  • Деякі співвідношення не дають точних результатів, але призводять до оцінок.
  • Залежно від того, як визначається термін “прибуток”, прибуток компанії на акцію (EPS) може відрізнятися.
  • Порівняння різних компаній за їх коефіцієнтами-навіть якщо ці коефіцієнти однакові — може бути складним, оскільки компанії дотримуються різних методів бухгалтерського обліку.

Купівля Переоцінених Акцій

Переплата за акції є одним з основних ризиків для цінних інвесторів. Ви можете ризикнути втратити частину або всі свої гроші, якщо переплатите. Те ж саме відбувається, якщо ви купуєте акції, близькі до їх справедливої ринкової вартості. Купівля недооцінених акцій означає, що ваш ризик втратити гроші знижується, навіть якщо справи у компанії йдуть неважливо.

Нагадаємо, що одним з основоположних принципів вартісного інвестування є створення запасу міцності у всіх ваших інвестиціях. Це означає покупку акцій за ціною близько двох третин або менше їх внутрішньої вартості. Вартісні інвестори хочуть ризикувати якомога меншим капіталом в потенційно переоцінених активах, тому вони намагаються не переплачувати за інвестиції.

Не Диверсифікуючи

Загальноприйнята інвестиційна мудрість говорить, що інвестування в окремі акції може бути стратегією з високим рівнем ризику. Замість цього нас навчають інвестувати в кілька акцій або фондових індексів, щоб ми мали доступ до широкого спектру компаній і секторів економіки. Однак деякі вартісні інвестори вважають, що у вас може бути диверсифікований портфель, навіть якщо ви володієте невеликою кількістю акцій, якщо ви вибираєте акції, що представляють різні галузі та різні сектори економіки. Вартісний інвестор та інвестиційний менеджер Крістофер х. Браун рекомендує володіти щонайменше 10 акціями у своїй “маленькій книзі з інвестицій у вартість”.5 за словами Бенджаміна Грема, відомого інвестора у вартість, вам слід подумати про вибір від 10 до 30 акцій, якщо ви хочете диверсифікувати свої активи.6

Інша група експертів, однак, говорить інакше. Якщо ви хочете отримати більший прибуток, спробуйте вибрати всього кілька акцій, на думку авторів другого видання “вартісне інвестування для чайників”. Вони кажуть, що наявність більшої кількості акцій у вашому портфелі, ймовірно, призведе до середньої прибутковості.7 звичайно, ця порада передбачає, що ви добре розбираєтеся у виборі переможців, що може бути не так, особливо якщо ви новачок в інвестуванні у вартість.

Прислухаючись до своїх емоцій

Важко ігнорувати свої емоції при прийнятті інвестиційних рішень. Навіть якщо ви можете зайняти неупереджену, критичну позицію при оцінці цифр, страх і хвилювання можуть закрадатися, коли прийде час фактично використовувати частину ваших важко зароблених заощаджень для покупки акцій. Що ще важливіше, як тільки ви купуєте акції, ви можете спокусити продати їх, якщо ціна знизиться. Майте на увазі, що сенс вартісного інвестування полягає в тому, щоб не піддаватися спокусі панікувати і слідувати за стадом. Так що не потрапляйте в пастку покупки, коли ціни на акції ростуть, і продажі, коли вони падають. Така поведінка зведе нанівець ваші доходи. (Гра, що слідує за лідером в інвестуванні, може швидко перетворитися на небезпечну гру.

Приклад вартісної інвестиції

Вартісні інвестори прагнуть отримати вигоду з надмірної реакції ринку, яка зазвичай виникає в результаті публікації щоквартального звіту про прибутки і збитки. Як Історичний реальний приклад, 4 травня 2016 року Fitbit опублікувала звіт про доходи за 1 квартал 2016 року і побачила різке зниження торгівлі в неробочий час. Після того, як шквал закінчився, компанія втратила майже 19% своєї вартості. Однак, хоча значне зниження ціни акцій компанії не є рідкістю після публікації звіту про прибутки, Fitbit не тільки виправдав очікування аналітиків за квартал, але навіть збільшив прогноз на 2016 рік. 8

Виручка компанії за перший квартал 2016 року склала 505,4 мільйона доларів, що більш ніж на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, Fitbit очікує, що в другому кварталі 2016 року виручка складе від 565 до 585 мільйонів доларів, що перевищує прогноз аналітиків у розмірі 531 мільйона доларів.8

Компанія виглядає сильною і зростаючою. Однак, оскільки Fitbit вклав значні кошти в дослідження і розробки в першому кварталі цього року, прибуток на акцію (EPS) знизився в порівнянні з минулим роком. Це все, що потрібно середньостатистичним інвесторам, щоб застрибнути на Fitbit, розпродавши достатню кількість акцій, щоб ціна знизилася. Однак вартісний інвестор дивиться на основи Fitbit і розуміє, що це недооцінена цінний папір, яка потенційно може вирости в майбутньому.

<script data-ad-client="ca-pub-1137597641157517" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>

Що таке цінна інвестиція?

Вартісне інвестування – це інвестиційна філософія, яка передбачає покупку активів зі знижкою по відношенню до їх внутрішньої вартості. Це також відомо як запас міцності безпеки. Бенджамін Грем, відомий як батько вартісного інвестування, вперше ввів цей термін у своїй знаковій книзі “Розумний інвестор” в 1949 році. Відомі прихильники вартісних інвесторів включають Уоррена Баффета, Сета Клармана, Мохніша Пабрая і Джоела Грінблатта.


Який приклад вартісного інвестування?

Здоровий глузд і фундаментальний аналіз лежать в основі багатьох принципів вартісного інвестування. Запас міцності, що представляє собою знижку, з якою торгується акція в порівнянні з її внутрішньою вартістю, є одним з провідних принципів. Фундаментальні показники, такі як співвідношення ціни і прибутку (PE), наприклад, ілюструють прибуток компанії по відношенню до її ціни. Вартісний інвестор може інвестувати в компанію з низьким коефіцієнтом PE, оскільки він забезпечує один барометр для визначення того, чи є компанія недооціненою або переоціненою.


Які Загальні Показники Інвестування В Цінність?

Поряд з аналізом співвідношення ціни і прибутку компанії, яке може проілюструвати, наскільки дорогою є компанія по відношенню до її прибутку, загальні показники включають співвідношення ціни і балансової вартості, яке порівнює ціну акцій компанії з її балансовою вартістю (P /BV) на акцію.

Важливо відзначити, що це підкреслює різницю між балансовою вартістю компанії та її ринковою вартістю. B / V, що дорівнює 1, означатиме, що ринкова вартість компанії торгується за її балансовою вартістю. Вільний грошовий потік ( FCF) – це ще один показник, який показує грошові кошти, наявні в розпорядженні компанії після обліку витрат і капітальних витрат. Нарешті, співвідношення боргу до власного капіталу (D/E) показує, якою мірою активи компанії фінансуються за рахунок боргу.


Хто Такий Містер Маркет?

Вперше придуманий Бенджаміном Гремом, “Містер ринок” представляє гіпотетичного інвестора, схильного до різких перепадів настрою страху, апатії і ейфорії”. г-н ринок ” представляє наслідки емоційної реакції на фондовий ринок, а не раціонально або за допомогою фундаментального аналізу. Як архетип її поведінки, “Містер ринок” говорить про коливання цін, властивих ринкам, і емоціях, які можуть впливати на них в екстремальних масштабах, таких як жадібність і страх.


Нижній рядок

Вартісне інвестування-це довгострокова стратегія. Уоррен Баффет, наприклад, купує акції з наміром утримувати їх майже нескінченно. Одного разу він сказав: “Я ніколи не намагаюся заробляти гроші на фондовому ринку. Я купую, виходячи з припущення, що вони можуть закрити ринок на наступний день і не відкривати його протягом п’яти років”. Ви, напевно, захочете продати свої акції, коли прийде час зробити велику покупку або вийти на пенсію, але, володіючи різними акціями та зберігаючи довгострокові перспективи, ви можете продавати свої акції лише тоді, коли їх ціна перевищує їх справедливу ринкову вартість (і ціну, яку ви заплатили за них).